Blogi

Kessler Krüptoraha konverentsil: kõige olulisem on hoida usaldust finantsturu vastu

18. veebruar 2018

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler osales  17. veebruaril Äripäeva Krüptoraha konverentsi arutlusringis ”Milliseks kujuneb krüptoraha tulevik?”.

„Krüptoraha puhul on esimeseks küsimuseks, kas ja kui palju võib see kõigutada usaldust finantsturu vastu. Teisalt on antud küsimuses oluline rääkida tehnoloogia arengust, mis toob kaasa ka uusi riske,“ sõnas Kessler, et Finantsinspektsiooni ülesandeks finantsstabiilsuse tagamisel on nende riskide tuvastamine ja hindamine.

Riigid lähenevad vägagi erinevalt küsimusele, kas ja kuidas peaks riik krüptorahaga seonduvat reguleerima. „Näiteks Hiina on üldse sellise valuuta ära keelanud, USA teatas aga mullu suvel, et krüptorahad võivad teatud tingimustel olla väärtpaberid. Euroopas võtab ühtse seisukoha kujundamine veel aega,“ nentis Finantsinspektsiooni juhatuse esimees.

Krüptoraha konverentsi aruteluringis osalesid lisaks Kilvar Kesslerile ka rahandusministeeriumi finantsturgude poliitika osakonna juhataja Thomas Auväärt ja Eesti Krüptoraha Liidu juhatuse liige Asse Sauga.

20180217_APkruptokonverents_0.jpg