Blogi

Siim Tammer rääkis ERRis väikefondide kontrollist

Postitas Kaisa Gabral 15. aprill 2021

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer selgitas raadiointervjuus ERRile, et tegevusloata väikefondide üle võiks inspektsioonil olla tugevam kontroll.

Registreeritud väikefonde tuleb aina juurde ja tihti pole nendel ettevõtetel Eestiga tugevat sidet. Finantsinspektsioon on Rahandusministeeriumile teinud ettepaneku selle kohta, millised reeglid võiks kehtestada, et inspektsioon saaks fondivalitsejate registreerimisest keelduda. 

Loe pikemalt SIIT.

Andre Nõmm rääkis Äripäeva raadios pandeemia mõjust rahapesule

Postitas Kaisa Gabral 14. aprill 2021

Äripäeva raadio uus saatesari Infopankur kutsus saatesse rahapesu ja andmete teemal rääkima Finantsinspektsiooni juhatuse liikme Andre Nõmme ning LHV Panga riskihalduse tiimi juhi ning pangaliidu rahapesu tõkestamise toimkonna liikme Janika Vilmsi.

Miks vajab Eesti finantsombudsmani?

Postitas Kilvar Kessler 07. aprill 2021

Eesti vajab finantsombudsmani, kelle ülesanne on lepitada vaidlevat klienti ja finantsvahendajat. Ombudsman tegutseks Finantsinspektsiooni juures, kuna siin on hea ülevaade finantsvahendajate organisatsioonist, teenuse elukaarest ja piisavalt oskusteavet. Finantsombudsmani tegevusega suureneks Eesti finantsvahendajate omavastutus ja tarbijad oleksid rohkem kaitstud, mis kokkuvõttes on ka finantsstabiilsuse huvides.