veebruar 2019

Rahapesualasest järelevalvest Raadio 2 saates "Achtung! Lobjakas"

Postitas Piret Lakson 28. veebruar 2019

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler käis täna, 28. veebruaril Raadio 2 saates “Achtung! Lobjakas” rääkimas rahapesu tõkestamisest finantssektoris, arutledes pikemalt selle üle, kuidas on rahapesualane järelevalve ajas muutunud ning kuidas võiks seadusi muuta nii, et rahapesuvastane võitlus veelgi tõhusam oleks. Juttu tuli loomulikult ka hiljutistest sündmustest Eesti pangandusmaastikul. 

Kuula saadet Raadio 2 kodulehelt.

 

Kilvar Kessler: on aeg rääkida rahapesust

Postitas Kilvar Kessler 27. veebruar 2019

Pärast Versobanki sulgemist ja Danske pangale ettekirjutuse tegemist olen lugenud tekste, milles kas soovitakse või vihjatakse sellele, nagu oleks Swedbank järgmine, kelle tegevuse peaks lõpetama. Head inimesed, säilitame külma pea, aga hoiame südame soojas.

Andre Nõmm "Vikerhommikus": Swedbanki klientidel ei ole muretsemiseks põhjust

Postitas Piret Lakson 22. veebruar 2019

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm kinnitas ERRi raadiosaates "Vikerhommik" Swedbanki võimalikust rahapesukahtlusest rääkides, et Swedbanki klientidel ei ole mitte mingisugust põhjust muretsemiseks. "Swedbank on väga kõrgelt kapitaliseeritud pank, üks kõrgemalt kapitaliseeritud panku üldse Euroopas," märkis ta. 

Kilvar Kessler rääkis Kuku raadios Danske panga tegevuse lõpetamisest Eestis

Postitas Piret Lakson 20. veebruar 2019

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler ütles Kuku raadios, et talle tuli üllatusena eilne Danske Banki enda teade kogu oma tegevuse lõpetamisest Balti riikides ja Venemaal. Teade tuli vahetult peale seda, kui Finantsinspektsioon oli teatanud otsusest keelata Danske panga tegevus Eestis. „Eks need otsused neil on sündinud ka tulenevalt meie teatud otsustustest, mida ka pank ise on kinnitanud,“ märkis ta.