september 2020

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler rääkis Postimehe otsesaates

Postitas Finantsinspektsioon 22. september 2020

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler rääkis Postimehe otsesaates "Otse Postimehest" täna rahapesu tõkestamisest, meetoditest ning sellest, kuidas see puudutab tavalist inimest.

"Rahapesu on keelatud seetõttu, et kurjategijaid demotiveerida. Professionaalne kurjategija tegutseb reegleid eirates seetõttu, et teenida raha. Kui temalt võtta ära võimalus, et teenitut kuidagi legaliseerida, siis tema motivatsioon langeb  kuritegevuse jätkamiseks," rääkis Kessler intervjuus.

Andre Nõmm: “Tarkadesse riskikontrollidesse investeerimine on ellujäämiseks hädavajalik.”

Postitas Finantsinspektsioon 16. september 2020

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm rääkis Kaisa Gabraliga innovatsioonist finantssektoris. Keerulise sõna taga peitub tegelikult lihtne sõna areng. Mida innovaatilist on teinud Finantsinspektsioon? Kui innovaatilised on pangad ja finantssektor? Millised on praegused innovaatilised lahendused finantssektoris? Millal hakkame rahavooge juhtima mõttejõuga? Kuula podcasti siit:

Andre Nõmm: Rahapesu riskide vältimine pole suur kunst.

Postitas Andre Nõmm 16. september 2020

Finantsasutuste oodatav hoolsus rahapesu tõkestamisel on tõstetud uutesse kõrgustesse. Väited, et seda ootust on pankuritel raske täita ning see on justkui erasektori väline ülesanne, võiks jätta minevikku.