Blogi

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer

Siim Tammer rääkis Äripäevas finantssektori karistuste probleemidest

25. jaanuar 2021

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis finantssektori karistustest ja nende kitsaskohtadest.

Riigi peaprokurör Andres Parmas rääkis varasemalt Äripäevas, et Eesti karistuste kitsaskohaks on see, et moosivaras läheb kinni, kuid valgekrae pääseb tehingukuluga. Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer nentis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et karistuste süteemi kitsaskohaks Eestis on see, et karistuste raamistik on mõeldud kõigile – kiiruse ületajatele, metsa raiujatele ja peenetele finantskuritegude tegijatele. “Need karistused ei tööta. Kuni 32 000 eurone trahv juriidilisele isikule pangandussektoris – mis mõju sellel trahvil ettevõttele on, kes teenib aastas sadu miljoneid kasumit?” rääkis Tammer. Ta rõhutas, et Eestis tuleks finantssektoris karistuste süteem üle vaadata ning proportsioonid paika panna. 

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler kirjutas blogis, et võibolla võiks trahvidest mingi osa anda vilepuhujatele, kes on abiks olnud kitsaskohtadele vihjamisel. Siim Tammeri sõnul võiks selline süsteem Eestis toimida siis, kui trahvimäärad võetakse Eestisse üle sarnaselt muule maailmale. “Ameerikas on näha neid isikuid erinevates tabelites, kes on saanud miljonäriks, sest on andnud häid vihjeid,” lisas Tammer.
Kuula intervjuud SIIT.