Finantsinspektsioon ja Eesti Pank kutsuvad rahatarkuse perepäevale "Ettevõtlik pere"

15.09.2022

Finantsinspektsiooni ja Eesti Panga 17. septembri perepäeval Eesti Panga muuseumis räägivad ettevõtte Carmen Catering peretütred Kaisa ja Grete Tiik ettevõtte sünniloost ning suurimatest väljakutsetest. Ettevõtlust, majandust ja rahatarkust õpetava Ettevõtlusküla eksperdid aitavad perepäevalistel oma potentsiaalse ettevõtte unistust aga päris plaaniks vormida.

Carmen Catering on Argo Koppa ja Relika Tiik-Koppa perefirma, mis sai alguse juba 90ndatel. „Kandev idee on ettevõtte jaoks olnud läbi aegade see, et ei ole suuri ega väikeseid üritusi, vaid oluline on õnnestumine. Õnnestumise mõõdupuuks on aga kliendi rahulolu,” tõdeb tütar Kaisa Tiik. Peretütred, müügiosakonna juht Kaisa ja personalijuht Grete, on asunud ettevõtet vanematelt järk-järgult üle võtma ning tegelevad hetkel projektiga, mille koondnimi on „Carmen Catering 2.0“. Sarnaselt teistele ettevõtetele, oli ka neile COVIDi-aeg keeruline. „Oleme palju uuendusi sisse viinud – struktuurimuudatused, strateegia muudatused, tiimisisesed muudatused ning lisaks kõigele sellele panustame koos õe Gretega ka nüüd aktiivsemalt ettevõtte juhtimise ja arendamise küsimustesse,“ märgib Kaisa.

Laupäevasel rahatarkuse perepäeval saavad muuseumikülastajad lisaks Carmen Cateringi ettekandele osa ka Ettevõtlusküla lõbusatest mängulistest töötubadest, mis aitavad nii suurte kui väikeste ettevõtlushuvi reaalseteks plaanideks vormida. „Igal perel on suuri unistusi, mille täitumine vajab raha. Aga mida siis teha? Korraldame perepäeval mänge, kus osalejad hakkavad tööle pereettevõtetes ja raha teenitakse firma tooteid ja teenuseid müües. Töö tegemise eest makstakse palka ning perekonna raha kulub eluks vajaliku peale nagu toit, riided, eluase ja muu taoline,“ iseloomustab Ettevõtlusküla juht Kai Laanmäe perepäeval toimuvat. Ta lisab, et perepäeval jagatakse ka nippe, kuidas teenitud raha säästa nii, et unistused teoks saaksid. Ettevõtlusküla loodi üksteist aastat tagasi. Tegemist on nii Tartus kui ka Tallinnas asuvate linnakutega, kus huvilised saavad erinevaid ettevõtlikkust ja rahatarkust viljelevaid mänge mängida.

Eesti Pank ja Finantsinspektsioon korraldavad 17. septembril kell 11–16 Eesti Panga muuseumis traditsioonilise perepäeva, mis kannab tänavu pealkirja „Ettevõtlik pere”. Lisaks Carmen Cateringi ettekandele ja Ettevõtlusküla mängudele aitab MTÜ Loovustuba meisterdada tulevase ettevõtte jaoks logo ning Photobooth Estonia fotoboksis saab, värske logo ühes, meeleoluka päeva koos perega pildile jäädvustada. OÜ Ideepuu viib kogu päeva jooksul läbi harivaid mänge ning avatud on rahatarkusest rääkivate raamatute lugemisnurk. Päevajuht viib läbi meelelahutusliku viktoriini, kus õigesti vastajaid ootavad auhinnad. Loe lisa ja tutvu kavaga Finantsinspektsiooni tarbijaveebis minuraha.ee.

Veel uudiseid