Finantsinspektsioon ja Eesti Võlanõustajate Liit arutasid krediidituru olukorda

12.09.2019

Kolmapäeval, 11. septembril kohtusid Finantsinspektsiooni ja Eesti Võlanõustajate Liidu esindajad. Kohtumisel arutati Eesti krediiditurul toimuvat vastutustundliku laenamise nõuete täitmisel.

Võlanõustajate Liidu esindajad andsid järelevalvele ülevaate võlgnikega seotud peamistest murekohtadest – miks jäädakse laenu tagasimaksmisega hätta, millistel tarbijagruppidel on laenu tagasimaksmisega enim probleeme jms. Võlanõustajad tõid oma töö põhjal ka probleemseid näiteid krediidiandjate tegevuses, võimalikke kitsaskohti laenuteenuste müümisel ja krediidiandjate regulatsioonis. 

"Võlanõustajate tagasiside krediidiandjate tegevusele on järelevalve jaoks väga kõrge väärtusega, kuivõrd nad puutuvad otseselt kokku kliendisegmendiga, keda vastutustundliku laenamise põhimõtted enim puudutavad. See aitab meil järelevalvetegevusi täpsemalt planeerida,“ märkis Finantsinspektsiooni finantsteenuse järelevalve divisjoni juht Mari Puusaag-Tamm.

Lepiti kokku, et sarnaste kohtumistega jätkatakse ka edaspidi, et tõhustada järelevalvet krediidiandjate tegevuse üle ning tagada seeläbi klientide huvide parem kaitse.

Veel uudiseid