Finantsinspektsioon jagas majandusgümnaasiumile rahatarkuse raamatuid

01.02.2023

Finantsinspektsioon jagas Pirita Majandusgümnaasiumile Tarvo Vaarmetsa, Kristjan Liivamägi ja Tõnn Talpsepa kirjutatud raamatut  “Rahaedu põhimõtted”. Gümnaasiumi õpetajad plaanivaid neid tundides kasutada.
 
“Investeerimisega kaasnevad alati riskid, mis halvimal juhul tähendavad kogu investeeritud raha kaotamist. Investeerides on seetõttu oluline teada oma võimalusi ja piire, kuid sama oluline on enne investeerimisega alustamist koguda  teadmisi, näiteks oma ala spetsialistidelt ja ka rahatarkuse raamatutest,” ütles rahatarkuse raamatu üks autor Tarvo Vaarmets, kes käis Pirita Majandusgümnaasiumis  õpilastega ka kohtumas ja rahatarkuse teemalistele küsimustele vastamas. 

Rahatarkuse raamatuid on Finantsinspektsioon jaganud koolidele üle Eesti ka varem. Seni suurim raamatute jagamise projekt ulatub 2021. aastasse, mil koos partnerasutustega kingiti raamatukogudele kokku ligi 600 raamatut, millest Finantsinspektsiooni panus oli 115 raamatut.

Pirita Majandusgümnaasium tähistab tänavu 74. sünnipäeva ja see on ka üheks põhjuseks, miks raamatud just sellesse kooli viidi. Koolis pannakse olulist rõhku majandusele, mida õpetatakse lastele juba alates 5. klassist. Pirita Majandusgümnaasium korraldas 74. sünnipäeva puhul 25. jaanuaril ka konverentsi, kus kõnelesid Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler,  majandus- ja taristuminister Riina Sikkut, Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre, investor ja rahatarkuse entusiast Kristi Saare ja teised.  

Finantsinspektsiooni põhiroll on teha finantssektorile järelevalvet. Vastavalt Finantsinspektsiooni strateegiale jagab inspektsioon lisaks ka rahatarkust noortele, pensionäridele ja võlanõustajatele. Selleks korraldatakse rahatarkuse seminare  õpetajatele, antakse koolides külalistunde ja e-loenguid ning lisaks kirjutatakse ka rahatarkuse artikleid või salvestatakse podcaste ja veebiseminare.
 

Veel uudiseid