Kilvar Kessler: Euroopa Liidu krüptovara regulatsioon MICA tuleb kiiremini vastu võtta

05.05.2022

Euroopa Liidu ühtne krüptovara reguleerimine aitab kaasa innovatsiooni arengule ning ühisturu avamisega viib finantsturul konkurentsi kasvule,  ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler seoses rahvusvahelise tehnoloogiakonverentsiga RAID2022.

Ühtne krüptovarade reguleerimine avab Kilvar Kessleri sõnul ühisturu potentsiaali, võimaldab Euroopa Liidu riikides riske valdkonnas ühetaoliselt juhtida, hoogustab innovatsiooni  ja võimaldab ettevõtjail kindlalt tegutseda kogu Euroopa turul. Krüptovara võimalustele ja riskidele keskendunud paneelis märkis Kessler: „Krüptovara puhul tuleb praegu olla väga tähelepanelik, et vältida selle kasutamist rahvusvahelistest finantssanktsioonidest kõrvalehoidmiseks”.

Euroopa Liidu tasandil on hetkel väljatöötamisel eraldi õigusakt krüptovarade emiteerimise ja nendega seotud teenuste reguleerimiseks, mis loob alused liikmesriikide ühetaolise käsitluse juurutamiseks.

Lisaks Eesti Finantsinspektsiooni juhatuse esimehele Kilvar Kesslerile võtsid rahvusvahelise tehnoloogiakonverentsi RAID2022 paneelidest osa veel ka Euroopa Komisjoni justiitsvolinik Didier Reynders, Euroopa Parlamendi asepresident Dita Charanzová, Deutsche Bundesbanki juhatuse liige Prof. Joachim Wuermeling, Banque de France'i asepresident Denis Beau ja  paljud teised. RAID koondab juhtivad teadlased ja praktikud akadeemilistest ringkondadest, valitsusest ja tööstusest, et arutleda uuemate suundumuste ja reguleerimiste üle infoturbe ja tehnoloogia maailmas. 
 

Veel uudiseid