Toimus Finantsinspektsiooni ja Eesti Advokatuuri seminar tegevuslubadest

19.05.2023

Täna, 19. mail toimus Finantsinspektsiooni ja Eesti Advokatuuri finantsõiguse komisjoni ühine seminar, mis keskendus tegevuslubade menetlusele ning millest võttis osa ligi 100 advokaati ja juristi.  Finantsinspektsioon selgitas advokaatidele finantsturul tegutsemiseks vajalike tegevuslubade nõudeid ja toimus asjatundjate arutelu teemal, kuidas tegevusloamenetlust korraldada tõhusamalt. 

“Finantsinspektsiooni eesmärk on hoida finantsturg stabiilne ning korrapäraselt ja õiguspäraselt toimiv.  Head suhted ja toimiv infovahetus advokaatidega on Finantsinspektsioon jaoks oluline, sest just advokaadid annavad tegevusloamenetluse eel ja käigus ettevõtetele nõu. See on meie kõigi huvides, et advokaadid teeks oma tööd selliselt, et pärast tegevusloa kätte saamist ettevõte talle usaldatud klientide rahaga nelja tuule poole ei kaoks,” ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler seminari avasõnades.

Tegevusloa menetlus võib olla pikk ja keeruline, kuna uuritakse põhjalikult nii ettevõtte tausta kui ka ärimudelt. Inspektsioon peab veenduma, et tegevusloa taotleja sobib tegutsema reguleeritud finantsturul. Eelmisel aastal sai Finantsinspektsioonilt tegevusloa kokku üheksa ettevõtet. Finantsinspektsioonilt tegevusloa saanud ettevõtted leiab inspektsiooni kodulehelt turuosaliste registrist.
 

Veel uudiseid