Crowdestate sai ühisrahatusteenuse osutaja tegevusloa

08.03.2023

Finantsinspektsioon andis 3. märtsil Crowdestate AS-ile ühisrahastusteenuse osutaja tegevusloa, mis annab õiguse pakkuda laenude andmise vahendamist ja investeeringupõhist ühisrahastusteenust. 

Investeeringupõhine ühisrahastusteenus on ühisrahastuse eesmärgil kliendi korralduste ühine vastuvõtmine ja edastamine ning vabalt võõrandatavate väärtpaberite või aktsepteeritud instrumentide ilma kindla kohustuseta pakkumine avalikul platvormil, mis võimaldab investoritele piiramatu juurdepääsu. 

Crowdestate AS-i juhatuse liikmed on Allan-Kristjan Mauer ja Robert-Mihai Butoi. Ettevõtte nõukogusse kuuluvad Loit Linnupõld, Hannes Küün ja Rait Ojasaar.

Crowdestate AS on esimene Finantsinspektsioonilt tegevusloa saanud ühisrahastusteenuse osutaja. Tegevusloa peavad hiljemalt käesoleva aasta 10.novembriks taotlema ka kõik ülejäänud  ühisrahastusettevõtted, kes pakuvad eraisikutele ja ettevõtetele võimalust anda laenu või investeerida ühisrahastusprojektidesse, mille omanik on ettevõte. Pärast seda kuupäeva nad ilma Finantsinspektsiooni tegevusloata enam tegutseda ei tohi.  

Ühisrahastus kujutab endast vahendust, kus ühisrahastusteenuse osutaja käitab ise riske võtmata üldsusele avatud digitaalset platvormi, et viia või aidata viia potentsiaalsed investorid või laenuandjad kokku rahastamist vajavate ettevõtjatega.

Veel uudiseid