Estateguru sai ühisrahastusteenuse osutaja tegevusloa

10.05.2023

Finantsinspektsioon andis 8. mail Estateguru OÜ-le ühisrahastusteenuse osutaja tegevusloa, mis annab ettevõttele õiguse pakkuda laenude vahendamist. 

Estateguru ühisrahastusplatvorm tegutseb nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Platvormi kaudu annavad äriühingutele laenu nii varasema kogemuseta kui ka professionaalsed investorid. Estateguru OÜ juhatuse liikmed on Mihkel Stamm, Marko Arro ja Andres Luts.

Eestis on praegu kaks tegevusloaga tegutsevat ühisrahastusteenuse osutajat - Estateguru OÜ ja Crowdestate AS. Tegevusloa peavad hiljemalt käesoleva aasta 10.novembriks taotlema ka kõik ülejäänud  ühisrahastusettevõtted, kes pakuvad eraisikutele ja ettevõtetele võimalust anda laenu või investeerida ühisrahastusprojektidesse, mille omanik on ettevõte. Pärast seda kuupäeva nad ilma Finantsinspektsiooni tegevusloata enam tegutseda ei tohi. 

Ühisrahastus kujutab endast vahendust, kus ühisrahastusteenuse osutaja käitab ise riske võtmata üldsusele avatud digitaalset platvormi, et viia või aidata viia potentsiaalsed investorid või laenuandjad kokku rahastamist vajavate ettevõtjatega. 

Veel uudiseid