Finantsinspektsioon andis Funderbeam Markets AS-le investeerimisühingu tegevusloa

31.12.2020

Finantsinspektsiooni juhatuse 31.12.2020 otsuse järgi sai investeerimisühingu tegevusloa ettevõte Funderbeam Markets AS. 

 “Hea meel, et Eesti juurtega fintech ettevõte Funderbeam näeb siinset keskkonda oma tegevuseks sobivana, sealhulgas tegevuse laiendamiseks üle Euroopa Liidu,” märkis Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler. Ta lisas, et vastavalt Finantsinspektsiooni strateegiale on inspektsioon avatud aruteludeks ka teistele Eesti fintech ettevõtjatele, kes siinset keskkonda hindavad. „Me ei reklaami end maailma kõige leebema finantsjärelevalveasutusena, kuid mõistame hästi finantsärisid, nendega seonduvaid riske ja võimalusi ning hindame kõrgelt läbipaistvust,“ lisas Kessler. 

Funderbeam Markets AS-l on õigus osutada väärtpaberimaakleri ja emissioonide korraldamise investeerimisteenuseid ning hoida klientide jaoks väärtpabereid (VpTS § 43 lg 1 p 1, 2, 7 ja § 44 p 1 ja 4).

Funderbeam Markets AS teenindab investoreid 134-st riigist üle maailma ja ettevõtteid Euroopast ja Aasiast. 2013. aastal asutatud ettevõttel on kontorid Tallinnas, Londonis, Kopenhaagenis, Zagrebis ja Singapuris. Ettevõtte asutaja ja juht on Kaidi Ruusalepp.
 

Veel uudiseid