Finantsinspektsioon hakkas taas hoiatusteateid avaldama

22.07.2021

Finantsinspektsiooni kodulehelt leiab alates tänasest taas hoiatusteateid finantsturul tegutsevate ettevõtete kohta, kelle puhul on alust kahtlustada ebaseaduslikku tegevust. 

Finantsinspektsioonil pole enam õiguslikke takistusi hoiatada avalikkust tegevusloata finantsteenuste pakkumise või muu finantsjärelevalvet puudutavate rikkumiste või selliste kahtluste eest. „Finantsinspektsioonil puudub küll otsene kohustus hoiatusteateid teha, kuid me peame inimeste hoiatamist võimalike kelmide ja punutud petuskeemide eest finantssektoris oluliseks ja seetõttu jätkame oma võimaluste piires ka vastavate menetluste läbi viimist ja hoiatusteadete avaldamist,” selgitas Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer

Finantsinspektsioon avalikustab kodulehel ka teiste Euroopa Liidu finantsjärelevalveasutuste hoiatusi. Enne hoiatusteate avaldamist võib Finantsinspektsioon teha päringu ettevõttele, keda õigusrikkumises kahtlustatakse. 

„Hoiatusteadete puhul on tarbijate panus väga oluline, kuna keelatud finantsteenuste kohta laekub suur osa infost Finantsinspektsioonile just neilt. Julgustan inimesi andma meile märku oma kahtlustest,“ ütles Tammer. 

Finantsinspektsioon peatas hoiatusteadete avaldamise oma veebilehel veebruaris, kuna Riigikohtu hinnangul polnud inspektsioonil seaduslikku alust seda teha. Tänaseks on õigusloomet täiendatud ja hoiatamine taas lubatud. Kuna hoiatusteateid on veebruarist alates kogunenud palju, siis avaldatakse neid järkjärgult. Esimesena pannakse Finantsinspektsiooni kodulehele üles Eesti ettevõtteid puudutavad hoiatused.

Hoiatusteated

Veel uudiseid