Finantsinspektsioon jälgis Pensionikeskuse ettevalmistusi väljamaksete tegemiseks

30.08.2021

Märtsi lõpuks pensioni teisest sambast lahkumiseks avalduse esitanud inimesed saavad oma raha Pensionikeskuse kinnitusel kätte septembrikuus. Finantsinspektsiooni hinnangul on pensionifondidel piisavalt raha väljamaksete tegemiseks. Pensionikeskus on inspektsioonile kinnitanud, et IT-süsteemid peavad väljamaksete tegemisele vastu.  

„Finantsinspektsiooni juhatus käsitles 30. augusti koosolekul pensionireformi käigus tehtud tööd ning ettevalmistusi väljamaksefaasiks. Juhatus arutas pensionifondide likviidsust ja läbiviidud stressiteste ning finantsjärelevalve all olevate ettevõtete, sh Pensionikeskuse IT-arenduste ja -süsteemide valmidust väljamaksete tegemiseks. Oluliste tõrgete tekkimisel väljamaksete tegemisel Finantsinspektsioon sekkub ja jälgib, et tõrked kõrvaldatakse kiiresti,“ ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Et väljamaksed kulgeks tõrgeteta, on Finantsinspektsioon jälginud kogu pensionireformi ellu viimise käigus protsessiga seotud finantsettevõtete, sh Pensionikeskuse IT-süsteemide arendust ja testimist ning hinnanud pensionifondide likviidsust. Pensionikeskus on teinud IT-arendusi plaanipäraselt ja kinnitanud, et väljamaksed tehakse 2. septembrist, kuid vigaste maksete puhul ja teistel erandlikel juhtudel laekub raha kontole septembri jooksul. Pensionifondide stressitestid näitasid, et fondid suudavad väljamakseid teha. 

Teise samba väljamaksete protsessi  haldab Pensionikeskus. Lisainfot väljamaksete kohta vaata Pensionikeskuse kodulehelt.

Veel uudiseid