Finantsinspektsioon võtab foorumil FinTech valdkonna luubi alla

26.10.2023

Finantsinspektsioon korraldab 8. novembril Eesti Panga Iseseisvussaalis ürituse „Estonian FinTech Forum 2023“, kus oma ala tippasjatundjad võtavad FinTech ökosüsteemi luubi alla.

Foorumil kuuleb ettekandeid  oma ala ekspertidelt ja ettevõtjatelt, kes lahkavad FinTech valdkonna esilekerkimise põhjuseid maailma mastaabis. Teadlased selgitavad ka FinTech teenuste eripärasid võrreldes traditsiooniliste finantsteenustega ning tutvustavad, kuidas Eesti FinTech sektor viimase paari aasta jooksul arenenud on. 
Foorumil on mitu paneeldiskussiooni, kus arutletakse, milline peaks välja nägema FinTech ettevõtete ja regulaatorite ning järelevalveasutuste koostöö. Samuti arutletakse selle üle, kuidas valmistuda harjumuspäraste äriühingute asendamiseks detsentraalsete autonoomsete organisatsioonidega, mille tegevusi juhib inimese asemel jupp programmikoodi. Tõstatatakse küsimus, kas finantsinnovatsioon muudab küberkurjategijate elu mugavamaks või keerulisemaks ning kuidas hakkab meie kõigi elusid mõjutama digitaalne euro. Päeva viimases paneelis jagavad Eesti ükssarvikute esindajad enda tunnetust Eesti startup ökosüsteemist ning räägivad sellest, kuidas sektori arengut veelgi kiirendada.  

Üritus on inglise keeles ning kohapeale on oodata ligi 100 kutsetega külalist avalikust sektorist, akadeemilisest maailmast, traditsioonilistest finantsvahendajatest ja FinTech ettevõtetest. Kava ja esinejate nimekirjaga saab tutvuda SIIN. Foorumist tehakse avalik veebiülekanne, mis võimaldab huvilistel üritusest ka distantsilt osa saada. Veebiülekannet saab vaadata Finantsinspektsiooni YouTube´i kanalilt või ürituse veebilehelt. Ajakirjanikel, kes soovivad foorumit kohapeale kajastama tulla, palume hiljemalt 7. novembriks endast märku anda meiliaadressil [email protected].

Veel uudiseid