FinCENi ja Finantsinspektsiooni juhid arutasid Ukraina sõja mõjusid finantssektorile

15.07.2022

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler ning USA rahandusministeeriumi finantskuritegudega tegeleva üksuse FinCENi tegevjuht Him Das rääksid tänasel  kohtumisel Ukraina sõja mõjudest ja riskidest finantssektorile ning võimalustest edukat koostööd USA ja Eesti vastavate asutuste vahel jätkata.

Finantsinspektsiooni juhi Kilvar Kessleri sõnul on koostöö kahe riigi vahel olnud sisukas ning inspektsioonil oli USA kolleegidele rõõm tutvustada huvitavaid praktikaid finantsjärelevalvest. “Mul on hea meel, et aastaid tagasi alustatud töö  hea koostöö nimel USA ja Eesti vastavate institutsioonide vahel on tänaseks realiseerunud ning saab ainult tuult tiibadesse juurde,” märkis Kilvar Kessler.  Ta lisas, et kohtumisel anti FinCENi juhile ja tema meeskonnale ülevaade ka Eesti finantsinnovatsiooni arengutest ning tutvustati inspektsiooni rahapesu riskide mõõtmise masinat.

Kohtumise üheks põhiteemaks oli Ukraina sõja mõjud ja riskid finantssektorile. “Loomulikult arutasime Ukraina sõja mõjusid finantssektorile ning sanktsioonide täitmise ulatust. Kõne all olid ka küberriskid ja loodav Euroopa ülene rahapesutõkestamise asutus,” märkis Kessler. 

FenCeni juhi Him Dasi sõnul pakkus kohtumine väärtuslikku võimalust arutada ühiseid eesmärke, näiteks pingutust tõkestada Venemaa sanktsioonidest kõrvalehoidmist, ebaseadusliku virtuaalvara kasutamist ja lunavararünnakuid. “Ootan väga Eesti ja USA vahelist jätkuvat koostööd nendes võtmeküsimustes,” ütles Das.

Kohtumisel osalesid veel ka Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm ning Rahapesu Andmebüroo juht Matis Mäeker ja asejuht Markko Kard.

Veel uudiseid