Kilvar Kessler foorumil: “Selged reeglid ja tark järelevalve on finantsjulgeoleku võti”

29.03.2023

Eesti finantsjulgeoleku võti peitub selgetes ja lihtsates normides ning tugevates institutsioonides, ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler FinanceEstonia Finantsjulgeoleku Foorumil.  

Finantsinspektsioon on konservatiivse ja sõltumatu institutsioonina Eesti finantsjulgeoleku tagamisele kaasa aidanud 20 aastat. Kilvar Kessleri sõnul pole Eesti erinevalt paljudest teistest riikidest pidanud 2008. aasta finantskriisis finantssektorit ühegi sendiga toetama. “Alates 2014. aastast on Finantsinspektsioon suunanud ettevõtteid maandama rahapesu riske ja võtnud selle tõttu ära ka tegevuslubasid. Koroonakriisis piiras inspektsioon riskide paremaks maandamiseks pankade kasumite väljavõtmist ja võimaldas pankadel anda maksepuhkust,” rääkis Kessler inspektsiooni tegevusest finantsstabiilsuse tagamise osas.

Nii Ukrainas toimuv sõda, kui muutuvad  inflatsiooninumbrid mõjutavad finansturge. Kilvar Kessleri sõnul on järelevalvele oluline, et finantssektor oleks piisavate puhvritega ja küberriskid oleksid samuti maandatud. “Majanduse vereringele mõjub tervendavalt, kui finantssektor ja järelevalve on võimalikeks ootamatusteks finantsturul valmistunud ning inspektsiooni soovitusel puhvreid kogunud,” märkis Kessler foorumil. 

FinanceEstonia korraldamisel toimus  29. märtsil Swissotelis Finantsjulgeoleku Foorum, kus erinevad Eesti hinnatud finants- ja julgeolekuasjatundjad arutlesid riigi, ettevõtete ja inimeste rolli üle finantsjulgeoleku tagamisel.
 

Veel uudiseid