Kilvar Kessler majandusgümnaasiumis: ”Reeglid hoiavad finantsturgu stabiilsena.”

25.01.2023

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler rääkis Pirita Majandusgümnaasiumi õpilastele kooli 75. aastapäeva tähistaval konverentsil finantssektori järelevalve olulisusest ning reguleeritud turu eelistest.

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler rääkis konverentsi avakõnes sellest, et finansturg vajab reegleid selleks, et finantsmaastik oleks stabiilne, läbipaistev ja toimiv.  “Finantsturu reegleid on vaja selleks, et  finantsvahendajad oleksid maksejõulised, et neid juhiksid ausad inimesed, mitte kurjategijad.  Et finantsettevõtete tegevus ja organisatsioon ning riskide juhtimine oleks mõistlikult  korraldatud,“ rääkis Kessler.

„Nii nagu on liikluses oma reeglid on ka finansturturul. Reguleeritud turul investeerides on riskid paremini maandatud, sest seal tegutsevad need ettevõtted, kes vajavad tegutsemiseks Finantsinspektsiooni luba. Tegevusloa annab Finantsinspektsioon neile ettevõtetele peale seda, kui on põhjalikult analüüsinud ettevõtte erinevaid kriteeriume, sealhulgas ärimudelit ja juhtide sobivust ning ka seda, et ettevõttel oleks riskide maandamiseks olemas vajalik raha,” rääkis Kessler.

Finantsinspeksiooni põhiroll on teha finantssektorile järelevalvet ning jälgida, et reegleid täidetaks. Eesmärgiks on korrapäraselt ja õiguspäraselt toimiv turg, finantssüsteem saab siis täita oma rolli ühiskonnas – säillitada inimeste rahalisi väärtusi ja hoida majandust toimivana. Vastavalt Finantsinspektsioni strateegiale jagab inspektsioon ka rahatarkust -noortele, pensionäridele ja võlanõustajatele. Selleks korraldatakse erinevaid rahatarkuse seminare  õpetajatele, antakse koolides külalistunde ja e-loenguid ning lisaks kirjutatakse ka rahatarkuse artikleid või salvestatakse rahatarkuse podcaste.

Pirita Majandusgümnaasiumi 74. sünnipäeva tähistaval konverentsil “Finantsvabaduse saladus” rääkisid lisaks Kilvar Kesslerile  ka majandus- ja taristuminister Riina Sikkut, Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre, investor ja rahatarkuse entusiast Kristi Saare ja teised.  

Veel uudiseid