Kilvar Kessler RAID konverentsil: tehnoloogia areng toob finantssektorisse uued riskid

04.05.2023

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler rääkis RAID 2023 konverentsil finantssektori tehnoloogia ja innovatsiooni arengust ning uutest tehnoloogilistest riskidest. Kessler osales konverentsil paneelis, mis keskendus digitaalsete valuutade ohtudele ja võimalustele.

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler rääkis RAID 2023 konverentsil, et plokiahela tehnoloogia ja muu taoline innovatsioon võimaldab finansteenuseid osutada kiiremini, täpsemalt ja riskivabamalt. “Tehnoloogia areneb finantssektoris väga kiiresti ning see toob kaasa uuelaadsed tehnoloogilised riskid. Regulatsioonid, nagu näiteks Euroopa Liidu krüptovaturgude määrus MICA ning  järelevalvajad peavad sellega arvestama, tuleb olla turuga heas dialoogis ning tunnetama keskkonda,” lausus Kessler.

RAID (Regulation of AI, Internet & Data) Digital toimus üle veebi 3.mail, konverentsi teemaks oli Bridging Parallel Lines. RAIDi konverentsil esinesid ministrid, Euroopa Komisjoni volinikud, andmekaitsevolinikud, Euroopa Parlamendi liikmed, konkurentsiametite juhid, poliitikakujundajad, reguleerijad ja eksperdid Euroopast, Aasiast ja Ameerikast.

Veel uudiseid