Ühisrahastajatel on loa taotlemiseks viimane aeg

23.05.2022

Vastavalt Euroopa Liidu määrusele peab kõigil ühisrahastusteenuse pakkujatel olema 10. novembril 2022 tegevusluba olemas - peale seda tegutseda ei tohi. Käes on viimane aeg Finantsinspektsioonile loataotluse esitamiseks. 

„Kui ühisrahastust reguleeriva määruse jõustumisele eelnevalt oli tunne, et tegevusloa taotluste soovidel tuleb hoogu maha võtta ja loataotluse menetlusi hajutada, siis tänaseks on tekkimas oht, et nii mõnigi ühisrahastusega tegelev ettevõte ei pruugi õigeks ajaks jõuda luba saada ja peab oma teenuse osutamise seetõttu lõpetama või peatama,“ märkis Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer.

Ühisrahastusteenuse tegevusloa protsess võib kõige positiivsema stsenaariumi korral aega võtta ligikaudu neli kalendrikuud. Seda eeldusel, et kõik materjalid on esitatud nõutavas mahus ja detailsusega ning Finantsinspektsioonil ei teki palju sisulisi küsimusi. Praktika on erinevates loamenetluste protsessides näidanud, et menetlused võtavad pigem kauem aega kui esialgu planeeritud. Seetõttu ei ole enam avalduste esitamiseks palju aega jäänud. 

Finantsinspektsioon tegi ühisrahastusteenuse osutajatele 5. novembril 2021 infopäeva, mida saab SIIT järele vaadata. Lisaks on võimalik lugeda ka Euroopa Parlamendi kehtestatud määrust ning Finantsinspektsiooni kehtestatud järelevalvepoliitikat ühisrahastusteenuse ostutamisele. Finantsinspektsioon avaldas tarbijaportaalis minuraha.ee lühikokkuvõtte muudatustest ühisrahastusteenuste turul ja juunis avaldab Finantsinspektsioon ühisrahastuse loataotluse tähtaegade osas täpsema artikli raamatupidamisajakirjas RUP. 
 

Veel uudiseid