Finantsinspektsioon ja Eesti Pank korraldasid õpetajatele rahatarkuse seminari

02.03.2023

Finantsinspektsioon ja Eesti Pank korraldasid 1. märtsil kell 10–12 õpetajatele seminari, kus räägiti Eesti Panga tegevusest ja hinnatõusust ning krüptoäridega seotud riskidest. Lisaks tutvustati seminaril rahatarkuse kuu sündmusi. Seminari salvestust ja ettekandeid saab vaadata siit.

Seminari avas Eesti Panga president Madis Müller, kes rääkis, millega tegeleb Eesti Pank, kuhu tüürib inflatsioon ja mida Eesti Pank selle ohjamiseks teeb. Kuna aastavahetusel sai euroala uue liikme Horvaatia, rääkis Eesti Panga välissuhete spetsialist Sirje Rank euroala laienemisest ja euroala liikmelisuse eelistest. Finantsinspektsiooni Innovatsioonikeskuse juht Mari-Liis Kukk tegi ülevaate innovaatilistest investeeringutest ja riskidest, mida krüptosse investeerides võiks teada.

Eesti Pangaliidu finantshariduse toimkonna juht Mari-Liis Jääger rääkis 23. märtsil toimuvast 7.–12. klassidele mõeldud rahatarkuse veebikonverentsist „Kas mina juhin raha või juhib raha mind?” ning teistest rahatarkuse kuul toimuvatest sündmustest. Lisaks tutvustas Finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Eva Vahur uusi rahatarkuse töölehti ja e-loenguid ning rahatarkuse koomiksikonkurssi "Raharöövlid".

Veel uudiseid